ÇELEBİ SONUNDA PATLADI

08 Haziran 2013 00:01:37
Bugün sitemizde yer alan "Merve'nin babası Çelebi'ye isyan etti" başlıklı haberimizden sonra Çelebi Hava Servisi yaşanan bu süreci tüm çıplaklığı ile açıkladı. İşte Merve Alçayır'ın babasını yalanlayan o açıklamanın tamamı

Sayın Yetkili,

İnternet sitenizde yer alan “Merve’nin babası Çelebi’ye isyan etti” başlıklı haber, doğruyu yansıtmamaktadır. Şöyle ki:

Çelebi Hava Servisi ve tüm Çelebi Ailesi olarak, 2 Şubat 2012’de meydana gelen elim kazanın ilk anlarından bu yana çalışanımız Merve Alçayır’ın tüm tedavi süreçlerinde yanında bulunmuş, kızımızın durumunu an be an yakinen takip etmiştir.

Geçirdiği uzun tedavi süreciyle birlikte Merve’nin her geçen gün sağlığına bir parça daha kavuşması, ailesi ve tüm sevenleriyle birlikte Çelebi Ailesi’ni de sevince boğmaktadır.

Kaza anından itibaren tüm Çelebi Ailesi’nde, adeta seferberlik ilan edilmiştir. İlk günden itibaren hastane uzman doktorları ve sağlık personeliyle yapılan müdahaleler sonrasında, Merve öncelikle hayati tehlikeyi atlatmış, sonrasında da kazanın yol açtığı yaralanmaların sonuçlarının ortadan kaldırılması için tedavisi sürdürülmüştür. Tüm bu zor günlerde Merve’nin tedavi süreci, gerek hastane doktorları, gerekse hastane dışından getirtilen özel doktorların konsültasyonu ile Çelebi tarafından yakından izlenmiştir.
International Hospital yönetimi ve Merve’nin tedavi sürecini yürüten doktorlar, 16 Nisan 2012 tarihinde yazılı ve sözlü olarak ‘taburcu edilebilir’ bildiriminde bulunmuşlardır. Buna karşın Merve, hastane yönetimi ve doktorlarının “tıbben kontrolüne evde devam edilmesi” yönündeki ‘taburcu edilebilir’ bildiriminden 10 gün sonra hastaneden taburcu edilmiştir.

Alçayır ailesine taburcu işlemleriyle birlikte Merve’nin, gerçekleşecek sonraki tedavisinin, ulaşım imkanlarına kadar yine tamamen Çelebi himayesinde ve refakatinde gerçekleştirileceği de, Alçayır ailesine yazılı ve sözlü olarak ifade edilmiştir.

Merve’nin taburcu edilmesi ile Alçayır ailesinin, “evlerinde refakatçi konaklamasının mümkün olmayacağını” belirtmeleri üzerine, evlerine en yakın hastane araştırması yapılıp, tercihleri sorularak, Merve istenilen hastaneye yatırılmıştır.

Bu aşamada, Merve’nin psikolojik destek, fizik tedavi, pansuman ve diğer tüm ikincil tedavi süreçleri, Çelebi tarafından karşılanmıştır. Yine bu süreçte Merve’ye özel hastanede olmasına karşın özel hemşire tutulmuş, refakatçileri dahil yiyecekleri dahi her gün dışarıdan getirtilmiş, büyük bir özen gösterilmiştir.

Merve’nin bugüne kadar geçirdiği operasyonlar dahil tedavisine yönelik tüm harcamalar, Çelebi tarafından gerçekleştirilmiştir ve gerçekleştirilecektir.

Bu dönemde Merve’nin annesi Fatma Alçayır, Çelebi kadrosuna alınmış ve halen de kadromuzda bulunmaktadır. Yine kızımız Merve Alçayır, görev yaptığı Çelebi Güvenlik’in kısa süre önce gerçekleştirilen satışında dahi gözetilmiş ve kendisi yakından ilgilenebilmemiz için Çelebi kadrosuna alınmıştır. Merve, halen kendisine tahsis edilen şöför ve araçla okuluna devam edebilmekte ve gerçekleştirilen spor kulübü üyeliği ile de düzenli olarak yüzmeye gitmektedir.

Merve’nin biran önce sağlığına tamamen kavuşarak, aramıza dönmesi, en büyük temennimizdir. Bu doğrultuda Çelebi Hava Servisi ve binlerce çalışanı ile büyük Çelebi Ailesi, tüm gücü ile ve her zaman olduğu gibi gelecekte de Merve’nin yanında olmaya devam edecektir. Merve ile olan bu birlikteliğimizin, bizler için hiçbir maddi mukayesesi ve sınırı da bulunmamaktadır.

Konunun mağduru olan Alçayır, ailesinin acılarını anlamak ve paylaşmakla birlikte, kamuoyunun konuya ilişkin doğru bilgilendirilmesini arzu ediyoruz.

Saygılarımızla
ÇELEBİ HAVA SERVİSİ A.Ş.


YORUMLAR

Ersin manav 25 Kasım 2015, Çarşamba 17:35:50 Ali alcayir beyefendeyi taniyan bilen varsa benimle irtibata gecirelim benimde yegenim izmirde adnan menderes havalimanında elim bir kaza sonucu vefat etti ali beyle konusmak isterim bilen taniyan varsa benimle allah riza icin onun la irtibata gecmek isterim tel 05495503003 ersin_manav@hotmail.com
mert 03 Ağustos 2013, Cumartesi 04:17:36 Arkadaslar is yogun olabilir parasida az olabilir ortam super hastan oldugu zaman isterse ucaklar patlasin yine izin verirler bu bazi arkadaslar bilip bilmeden salliyolar buraya siz inanmayin onlara cenazen olsun iste servis bile cikartiyolar burda icinde calisma istegi olmuyan gozu yukseklerde olan insanlari dinlemeyin siz
emek düşmanı 08 Haziran 2013, Cumartesi 18:16:28 emek düşmanı şiketler am aşimdi biri çıkar yıne zırvalamaya baslar yıne emınım yok bılmem sırket soylede bılmem boylede. nede olsa yalamayua alısmıs bır mıllet adam olmayacak bır mılletız adam olmayacak. turkıyedekı sırketlerın hıcbırıne guvenmıyorum ben acıkcası he zaman demısımdı yonetıcı ve patronun daıma yanacı olması gerrekır gelısmıs ulke kulturu almıs olması gerrekır bunu neye dayanarak soyluyorum yıllarca turk sıketınde calıstım turk yonetıcı ıel calıstım hep emegımı somurduler hakkımı vermedıler. ama ne zaman yabancı sırket ve yonetıcıler ıle calıstım farkı apacık anladım...emek somurucu sırket bu turkıyedekı acıkca soyluyorum
klasik iş veren 08 Haziran 2013, Cumartesi 13:46:11 Çelebi zaten yapması gerekenleri sanki lutfetmişte yapmış gibi aktarmış. O zaman hiç kızmayalım teşekkür edip utanalım mı? o genç kardeşimizde o yaşında tarifsiz acılar çekmiş ama çelebi çok para harcamış napsın unutsun mu? şaka gibi gerçekten. Sen borsada işlem gören binlerce çalışanın olan holdingsin tabi ki yapacaksın bunlar senin lutfun değil mecbursun. Bende üniversite yıllarımda çalışmıştım çelebide az çok bilirim oranın durumunu. Aslında artık nerdeyse tum turkiye biliyor çelebinin çalışman şartlarını :) kardeşimizin babasına tek önerim davasının arkasında dursun ne kadar paralar verilsede vazgeçmesin olayı mumkun mertebe ulusal basına taşısın. Çelebi daha yeni iş güvenliği uzmanları almaya çalıştırmayı akıl etti ama iş işten geçti. Bundan sonra umarım benzer olaylar yaşanmaz. Kardeşimize ve ailesine de tekrar geçmiş olsun der acil şifalar dilerim
0 08 Haziran 2013, Cumartesi 10:17:45 Çelebi personeli yeri geliyor harekat memuru yeri geliyor yolcu hizmetleri yeri geliyor güleceksiniz ama bazen ofice boy..yazları ölüm mesaileri kışları ise mesai eritmeler başlar yeri gelir günde 12 ile 15 saat çalışır ama bunu kimse görmez çünki iş onlara gidene kadar mesai keslip biçilir acil hastan olur başına bi sıkıntı gelir izin alamaz çünki personel sayısı zaten minimum düzeyin de altındadır.Ayda aldığı para Full Time olmasına rağmen 900 lirayı geçmez ve birde saçma sapan yönetici egoları çeker çelebi'de çalışan bi arkadaşınız varsa onu bide siz germeyin...
Aviator 08 Haziran 2013, Cumartesi 02:54:16 Bu bizim çelebimi? Yok artık inanmıyorum. İnşallah doğrudur.
Yalan! 08 Haziran 2013, Cumartesi 02:36:28 Yalandan kim ölmüş. Adi bir PR çalışması işte!..
Ali alcayir 08 Haziran 2013, Cumartesi 01:49:04 madem merve alcayir icin koskoca sirket herseyin en iyisini yaptgini iddia ediyor ve ailesine maddi manevi yardimlarini esirgemedgni soyleyebiliyor hukuki surec icerisinde bunu tum resmi belgeleriyle ispatlamasi mumkundur bu telas neyin nesi.ve bu aciklamanizda bir belge olarakta dosyaya grecektir.topluma yardim sever bir kurum gbi kendinizi lanse etmeye calisip aileme ac gozlu muamelesi yapmayn.kizim szin sorumsuz ve ihmallernzdn dolayi bu felaketi yasadi ve yasiyorda sirket yoneticilernizin tavsiyesine uyduk ve hukuki yoldan hak ariyoruz.merve icin ne yaptniz yada yapamadinz belgelerle ortaya koyarsiniz sayet roportajda yalan beyanim varsada ispatlamak size kalmis.insanlari asaglamak kucumsemek yontemi yanlis bir yontem
HELAL SANA CELEBİ 08 Haziran 2013, Cumartesi 00:57:34 YILLARCA EKMEGİNİ YEDİM EMEKLİ OLDUM HELAL SANA
... 08 Haziran 2013, Cumartesi 00:45:27 Klasik Celebi aciklamasi.. Van depreminde olen calisanlari icin de her seyi yapiyoruz demislerdi sonra o ailelerde isyan etti. Ona da boyle bi aciklama yerlestirivernislerdi vakti zamaninda. Bu kez tek tek sayacak kadar dustulerse kabahat daha buyuk demektir.. Neyse davalar acilmis mahkemede hesaplasirlar artik.
Vah vah 08 Haziran 2013, Cumartesi 00:33:35 is kazalarinda isverenin yaptgi tek sey yalan beyanlarla savunma mekanizmasini devreye sokmak defalarca ameliyat aylarca hastane hayatindan bahsedyorlar ve sonuc sakat kalmis genc bir insan.vah vah.vicdan muhasebesi sart bu durumda

YORUM GÖNDER

  • * Yorumlarınız, editör onayından geçmesi durumunda yayınlanacaktır.
  • * Gönderilen yorumlardan kaynaklanacak yasal sorumluluk yorumu gönderen kullanıcılara aittir. Yorumlardan AirportHaber ve bağlı kuruluşları sorumlu tutulamaz.
  • * Kişiler ya da kurumlar hakkında yapılan, eleştiri sınırlarını aşan, hakaret, kötü söz, uygunsuz kelime, ırkçılık, bölücülük unsurları içeren yorumlara yer verilmemektedir.